AKTUALNOŚCI

Więcej informacji o Wystawie Motoryzacji w Fabryce

Muzeum Polskiego Fiata

Aktualności w wystawy - 29 września 2019
Video

Kolekcja prawdziwych perełek w Automobilklub Polski - Kolejne miejsce dla miłośników polskiej motoryzacji, sportów motorowych i kolekcjonerów pamiątek PRL-u. Na warszawskim Bemowie w siedzibie Automobilklub Polski powstało Muzeum Polskiego Fiata.

Czytaj Więcej

PROJEKT: Pół miliona Polonezem

Aktualności w wystawy - 22 września 2019
Video

Czy ostatnie wcielenie Poloneza czyli Caro Plus jest w stanie przejechać pół miliona kilometrów bez remontu silnika? Czy Polonez z takim przebiegiem jest w stanie w ogóle bezpiecznie jeździć? Co trzeba zrobić aby zrobić kolejne 63 tysiące kilometrów 20 letnim samochodem?

Czytaj Więcej

Wspaniała Wystawa! WYDŁUŻAMY SEZON!

Aktualności w wystawy - 19 września 2019
Video

Klasyki w FSO - najlepsze miejsce na spędzenie jesiennego weekendu dla miłośników motoryzacji i nie tylko. Działająca od 1 czerwca 2019 wystawa motoryzacji: KLASYKI W FSO to nasz ogromny sukces. Podczas ostatnich miesięcy odwiedziło nas tysiące osób, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt indywidualnych pokazów dla firm i prywatnych grup zorganizowanych.

Czytaj Więcej

Mikrus MR-300 - między motocyklem a samochodem...

Aktualności w wystawy - 26 sierpnia 2019
Video

Mikrus MR 300 - samochód produkowany w zakładach lotniczych WSK w Mielcu przez niespełna trzy lata. Zagościł na stałe w historii polskiej motoryzacji. Egzemplarz który można zobaczyć na wystawie Klasyki w FSO to prywatny projekt w specjalnym dwukolorowym lakierowaniu z bocznymi listwami ozdobnymi, wykonany w latach 60.

Czytaj Więcej
\

Klasyki w FSO - Wirtualny spacer po wystawie.

Video z wystawy - 5 sierpnia 2019
Video

Wystawa przygotowana z myślą o miłośnikach motoryzacji i nie tylko. Ponad 140 samochodów ustawionych na istniejących liniach produkcyjnych hali lakierni Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu.

Czytaj Więcej

FSO Syrena – legenda polskiej motoryzacji

Aktualności z wystawy - 26 lipca 2019
Syrena

Niegdyś najpopularniejsze auto na polskich drogach, później nazywana „Skarpetą” i porzucana… Dziś odrestaurowana to unikat, a niektóre jej egzemplarze zasługują nawet na miano "białych kruków".

Czytaj Więcej

„Warszawa Wojtyły” w Klasyki w FSO.

Aktualności z wystawy - 16 lipca 2019
Warszawa Wojtyły

W ramach współpracy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie na naszej wystawie motoryzacji w fabryce zagościła replika „Warszawy Wojtyły”, czyli Warszawa model 58 (200). Karol Wojtyła mimo, że nie miał prawa jazdy 28 października 1958 roku kupił swoją warszawę...

Czytaj Więcej

Wielkie otwarcie! Wielki sukces!

Fotorelacja z otwarcia wystawy klasyków - 6 czerwca 2019
Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

Kilka lat marzeń, kilkanaście miesięcy planowania, ponad pół roku ciężkiej pracy wielu osób, zarwane wieczory, nieprzespane noce i wreszcie JEST. Wspaniała i niepowtarzalna ekspozycja samochodów na dawnej lakierni na terenie FSO. Do niedawna przymiotniki opisujące wystawę w samych superlatywach wychodziły od osób ją przygotowujących w związku z czym mogły być mało obiektywne. Jednak jesteśmy już po pierwszym weekendzie kiedy można było zwiedzać wystawę.

Czytaj Więcej

Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

polski kierowca rajdowy i wyścigowy - 9 maj 2019
Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

Tomasz Szczęsny - kiedyś kierowca rajdowy i wyścigowy, dziś najlepszy w Polsce rekonstruktor dawnych samochodów rajdowych. Ukończył Politechnikę Warszawską. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w formule w Klasie E-1600. Pracował w FSO w dziale kontroli jakości. Obecnie wrócił do dawnej lakierni, by dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i ogromną chęcią do pracy przy powstawaniu wspaniałej wystawy motoryzacyjnej.

Czytaj Więcej