AKTUALNOŚCI

Więcej informacji o Wystawie Motoryzacji w Fabryce

Klasyki w FSO - Wirtualny spacer po wystawie.

Video z wystawy - 5 sierpnia 2019
Video

Wystawa przygotowana z myślą o miłośnikach motoryzacji i nie tylko. Ponad 140 samochodów ustawionych na istniejących liniach produkcyjnych hali lakierni Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu.

Czytaj Więcej

FSO Syrena – legenda polskiej motoryzacji

Aktualności z wystawy - 26 lipca 2019
Syrena

Niegdyś najpopularniejsze auto na polskich drogach, później nazywana „Skarpetą” i porzucana… Dziś odrestaurowana to unikat, a niektóre jej egzemplarze zasługują nawet na miano "białych kruków".

Czytaj Więcej

„Warszawa Wojtyły” w Klasyki w FSO.

Aktualności z wystawy - 16 lipca 2019
Warszawa Wojtyły

W ramach współpracy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie na naszej wystawie motoryzacji w fabryce zagościła replika „Warszawy Wojtyły”, czyli Warszawa model 58 (200). Karol Wojtyła mimo, że nie miał prawa jazdy 28 października 1958 roku kupił swoją warszawę...

Czytaj Więcej

Wielkie otwarcie! Wielki sukces!

Fotorelacja z otwarcia wystawy klasyków - 6 czerwca 2019
Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

Kilka lat marzeń, kilkanaście miesięcy planowania, ponad pół roku ciężkiej pracy wielu osób, zarwane wieczory, nieprzespane noce i wreszcie JEST. Wspaniała i niepowtarzalna ekspozycja samochodów na dawnej lakierni na terenie FSO. Do niedawna przymiotniki opisujące wystawę w samych superlatywach wychodziły od osób ją przygotowujących w związku z czym mogły być mało obiektywne. Jednak jesteśmy już po pierwszym weekendzie kiedy można było zwiedzać wystawę.

Czytaj Więcej

Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

polski kierowca rajdowy i wyścigowy - 9 maj 2019
Wywiad z Tomaszem Szczęsnym

Tomasz Szczęsny - kiedyś kierowca rajdowy i wyścigowy, dziś najlepszy w Polsce rekonstruktor dawnych samochodów rajdowych. Ukończył Politechnikę Warszawską. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w formule w Klasie E-1600. Pracował w FSO w dziale kontroli jakości. Obecnie wrócił do dawnej lakierni, by dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i ogromną chęcią do pracy przy powstawaniu wspaniałej wystawy motoryzacyjnej.

Czytaj Więcej