6 listopada - 68 Urodziny FSO

Świętujcie z nami na wystawie motoryzacyjnej: Klasyki w FSO

Aktualności z wystawy - 6 listopada 2019

Towarzysze! Obywatele! Ludu Pracujący!

Władze KLASYKI W FSO - Wystawa Motoryzacji w Fabryce na swoim ostatnim plenarnym posiedzeniu podjęły decyzję o uczczeniu rocznicy powstania przedsiębiorstwa FSO. Okrągłej, sześćdziesiątej ósmej rocznicy!

KLASYKI W FSO


Wystawa będzie otwarta!

W najbliższy weekend wystawa będzie otwarta:

10 listopada 2019 - niedziela - Urodziny FSO
11 listopada 2019 - poniedziałek - Święto Niepodległości

Wystawa będzie czynna od 10:00 do 18:30. Ostatnie wejście o 17:00.

Więcej informacji na temat zwiedzania.

FSO Wraszawa


Historia...

Historia Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie jest ważna częścią historii całego przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Decyzja o rozpoczęciu budowy FSO zapadał w 31 lipca 1948 roku. W styczniu 1950 roku podpisano polsko-radziecką umowę licencyjną na produkcje samochodu „Pobieda”, w ramach, której strona radziecka gwarantowała pomoc w projektowaniu, budowie i wyposażeniu oraz uruchomieniu seryjnej produkcji i osiągnięciu po zakończeniu budowy zdolności wytwórczy 25 tysięcy sztuk samochodów rocznie.

FSO Wraszawa


6 listopada 1951

„Oficjalnym dniem „narodzin” Fabryki Samochodów Osobowych jest 6 listopada 1951 roku. Wtedy to z taśmy montażowej zjechał pierwszy samochód wyprodukowany w powojennej Polsce, nazwany Warszawa M-20. Jest to też historyczna data dla całego polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Od tej chwili bowiem rozpoczęła się seryjna – przemysłowa produkcja samochodów osobowych w Polsce.” - jak możemy przeczytać na stronie Fabryki Samochodów Osobowych S.A.

FSO
FSO
FSO


Klasyki w FSO

Wyrusz z nami w podróż do przeszłości motoryzacji.


Wspaniała wystawa motoryzacji we wnętrzach dawnej lakierni Fabryki Samochodów Osobowych. Ponad 300 pojazdów polskiej i zachodnie motoryzacji pod jednym dachem. Musicie to zobaczyć!Kolekcja


Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU

Udostępnij