Święto Policji w Klasyki w FSO

Aktualności wystawy | 22 lipca 2020r. | Zdjęcia i tekst: Anka Jarmołowicz

Już w najbliższy weekend z okazji przypadającego w piątek 24 lipca - Święta Policji, na naszej wystawie cała moc atrakcji, związanych z tym świętem.

Święto Policjio w Klasyki w FSO


Święto Policji


W piątek 24 lipca jak co roku swoje święto obchodzić będą Policjantki i Policjanci, którzy w codziennej pracy służą społeczeństwu, zapewniając bezpieczeństwo ludzi i porządku publicznego.

Święto Policji ustanowione zostało w 1995 roku i przypada 24 lipca – w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. Co roku z tej okazji odbywają się w całym kraju uroczystości związane m.in. z mianowaniem na pierwszy stopień oficerski.

W tym roku obchodzimy także 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej. Obecnie, w policji która jest największą formacją mundurową w kraju, na chwilę obecną to ponad 100 tys. funkcjonariuszy, kobiet w policji jest ich około 15 tysięcy.


Polonez Milicja


Na wystawie Klasyki w FSO powstanie Komisariat Milicji w którym zobaczyć będzie można osprzęt, mundury oraz wystrój dawnych komisariatów Milicji Obywatelskiej, samochód bojowy Hydromil z armatką wodną, którego używały w czasach PRL Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej (ZOMO).

Milicja


Dla dzieci przygotowaliśmy grę terenową, w której będą mogły odnaleźć i nauczyć się podstawowych znaków drogowych.Klasyki w FSO

Wyrusz z nami w podróż do przeszłości motoryzacji.


Wspaniała wystawa motoryzacji we wnętrzach dawnej lakierni Fabryki Samochodów Osobowych. Ponad 300 pojazdów polskiej i zachodnie motoryzacji pod jednym dachem. Musicie to zobaczyć!Kolekcja


Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU

Udostępnij