Klimek kontra Duda w Klasyki w FSO

Finał programu motoryzacyjnego TVN TURBO na naszej wystawie.

Aktualności z wystawy - 16 listopada 2019

Adam Klimek znany z programu „Samochodów marzeń: kup i zrób” i Grzegorz Duda prowadzący „101 napraw” to najbardziej rozpoznawalni w Polsce mechanicy samochodowi. Na potrzeby motoryzacyjnego programu telewizyjnego, w swoich warsztatach realizują autorskie modyfikacje samochodów. Efekty można oglądać na antenie TVN TURBO lub na platformie VOD player.pl w programie „Klimek kontra Duda”.

Muzeum Polskiego Fiata

Zdjęcie z programu „Klimek kontra Duda”, TVN TURBO

W poszukiwaniu inspiracje odwiedzili naszą wystawę motoryzacji po której oprowadzał ich, współtwórca KLASYKI W FSO - Robert Brykała, który opowieściami o polskich prototypach i wersjach specjalnych samochodów naprowadził mechaników do przerobienia krajowych samochodów.

Zainspirowani prezentacją klasyków polskiej motoryzacji, w drugim już sezonie programu Adam i Grzegorz przerabiają dobrze znane polskiej samochody z przed lat: poloneza i dużego fiata.

Robert Brykała, Grzegorz Duda, Adam Klimek

Zdjęcie z pierwszego odcinka programu „Klimek kontra Duda”, TVN TURBO

Adam Klimek zbudował Poloneza Analoga, do którego jako bazę wykorzystał Poloneza Trucka w wersji Roy. Grzegorz Duda postanowi przerabiać Fiata 125p na wersję Fiat 125p Coupe.

Polonez Analog kontra Fiat 125p Coupe

Finał „Klimek kontra Duda” na wystawie Klasyki w FSO.

Fiat 125p Coupe

„Robię takiego fiata jakiego sobie wyobrażałem kiedyś, właśnie mając 6-7 lat, że mógł powstać, mógł być, mógł cieszyć polaków[...]”

– mówił Grzegorz Duda na łamach cozatydzień.tvn.pl


Adam i Grzegorz gotowe samochody przywieźli na wystawę Klasyki w FSO by przekonać się, jak Robert Brykała oceni efekty ich pracy. Która autorska wersja samochodu wypadnie lepiej zadecydują widzowie.

„Klimek kontra Duda” | TVN TURBO

PREMIERA! „Klimek kontra Duda” w niedzielę 17 listopada o 14:45Wśród fanów na stronie Muzeum SKARB NARODU uruchomiliśmy ankietę, który samochodów podoba Wam się bardziej. Zachęcamy do głosowania!


KLASYKI W FSO

Wyrusz z nami w podróż do przeszłości motoryzacji.


Wystawę tworzy kolekcja ponad 150 samochodów, zarówno tych produkowanych w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych, wśród których zwiedzający mogą zobaczyć przekrój niemalże wszystkich modeli samochodów: Warszawy, Syreny, Fiaty 125p, Polonezy, a także inne produkowane w Polsce jak Fiat 126p, Żuk, Nysa, Tarpan. Zaraz za nimi jedne z najlepszych samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, samochodów rajdowych i motocykli, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności – pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.


Bilety dostępne tylko online!


Zrzutka na Lublina dla Muzeum SKARB NARODU