PROJEKT: Pół Miliona Polonezem

Aktualności z wystawy - 22 września 2019

Czy ostatnie wcielenie Poloneza czyli Caro Plus jest w stanie przejechać pół miliona kilometrów bez remontu silnika? Czy Polonez z takim przebiegiem jest w stanie w ogóle bezpiecznie jeździć? Co trzeba zrobić aby zrobić kolejne 63 tysiące kilometrów 20 letnim samochodem?

Polonez

Pewnie trudno w to uwierzyć ale obecnie jesteśmy w posiadaniu żerańskiego samochodu, który dzięki wyjątkowemu traktowaniu przejechał 437 tys kilometrów. Większość trasy pokonał jeżdżąc po autostradach i to chyba jest kluczem do sukcesu. Cały czas oczywiście na LPG. Gdy Robert Bylinowicz przekazał nam swojego Poloneza zastanawialiśmy się co z nim zrobić. Nie jest to egzemplarz, godny remontu ponieważ ogromny przebieg odcisnął na nim swoje piętno ale jest to jego naturalne zużycie i świadczy o przebytych kilometrach. Nie chcemy tego ukrywać A wręcz przeciwnie pokazać jak postępuje degradacja samochodu wraz z przebiegiem. Wydaje się nam, że przebieg pół miliona kilometrów jest w naszym zasięgu. Wymaga to oczywiście pewnych środków ale nie jest to kwota poza zasięgiem. Oprócz kosztu paliwa (LPG) konieczne będą też pieniądze na bieżące naprawy i konserwację.

Poszukujemy więc partnerów, którzy pomogą nam przejechać ostatnie 63 tysiące kilometrów tego Poloneza.


Szukamy:

- Osób, które znają i rozumieją mechanikę Poloneza i będą chciały wesprzeć techniczną stronę Poloneza.

- Warsztatów, sklepów lub hurtowni motoryzacyjnych

- Sponsora na paliwo, olej i opony, etc.


Chcemy aby samochód przejechał bezpiecznie cały brakujący dystans.

Polonez

Polonez

Polonez

Polonez

Polonez

Polonez

Polonez

Polonez


Patronat nad projektem objął zlomnik.pl

Polonez


Złomnik: Polonez Caro Plus z przebiegiem 440 tys. kmKLASYKI W FSO

Wyrusz z nami w podróż do przeszłości motoryzacji.


Wystawę tworzy kolekcja ponad 150 samochodów, zarówno tych produkowanych w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych, wśród których zwiedzający mogą zobaczyć przekrój niemalże wszystkich modeli samochodów: Warszawy, Syreny, Fiaty 125p, Polonezy, a także inne produkowane w Polsce jak Fiat 126p, Żuk, Nysa, Tarpan. Zaraz za nimi jedne z najlepszych samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, samochodów rajdowych i motocykli, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności – pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.


Bilety dostępne tylko online!Zrzutka na Lublina dla Muzeum SKARB NARODU