KLASYKI W FSO - Wystawa Motoryzacyjna w Fabryce - II Sezon 2020
Klasyki w FSO to wystawa motoryzacyjna w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, gdzie w klimacie dawnej lakierni FSO zaprezentowane zostały najwspanialsze klasyki motoryzacji. W ramach wystawy ponad 300 pojazdów z całego świata. Drugi sezon wystawy składa się z dwóch ekspozycji Polskie drogi oraz Powiew zachodu.
Wystawa KLASYKI W FSO: Polskie Drogi
KLASYKI W FSO: Polskie drogi to największa stała ekspozycja klasyków polskiej motoryzacji. Ponad 200 pojazdów w tym: Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki, Nysy, Tarpany oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów.
Wystawa KLASYKI W FSO: Powiew Zachodu
KLASYKI W FSO: Powiew Zachodu to kolekcja najlepszych zachodnich samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności, pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.
Wystawa otwarta jest dla zwiedzających w weekendy, w następujace dni:
7 – 8 listopada 2020— ODWOŁANY!
Kolejny III Sezon Wystawy Motoryzacji w Fabryce - KLASYKI W FSO planowany jest na wiosnę 2021.
Adres: Warszawa, Jagiellońska 88
Parking: Bezpłatny parking znajduje się przed budynkiem biura przepustek na Bramie Głównej NR1 FSO przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie.
Stojaki na rowery: Na wystawę można wygodnie dojechać także rowerem. Zarówno na terenie obiektu, jak i przed wejściem do budynku rejestracji biletów dostępnych są stojaki rowerowe.
Komunikacja miejska: Tramwaje: 18, 20 – Przystanek: Dyrekcja FSO
Rejestracja biletów odbywa się w Biurze Przepustek przy Bramie Głównej NR1 FSO przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie.
Przy wejściu wystarczy pokazać bilet na smartfonie lub wydrukować. Bilet sprawdzany jest za pomocą skanowania kodu QR.
W przypadku braku dostępu do skrzynki adresu email na który został wysłany bilet, proszę zgłosić to obsłudze. Bilet może być odnaleziony w systemie.
Ze względu na obostrzenia związane ze stanem epidemicznym koronawirusa COVID-19, zwiedzanie obywać się może:
- w grupach kilkuosobowych,
- z zastosowaniem przez zwiedzających środków zapewniających zakrycie ust i nosa
- należy zachowywać dystans społeczny, czyli odpowiednią odległość, najlepiej większą, ale musi być ona przynajmniej 1,5m nawet od osoby
Wszystkich zwiedzających zachęca się do regularnego mycia rąk i dezynfekcji ich przy pomocy środków antybakteryjnych dostępnych w wyznaczonych punkach dezynfekcji (dzieci poniżej 9 lat powinny być w obecności rodzica lub opiekuna w celu użycia środka dezynfekującego).
Wszyscy zwiedzający muszą przestrzegać barier i żółtych linii wokół eksponatów, oraz stosować się do znaków kierunkowych.
Wystawa znajduje się budynku fabrycznym. Ze względu na ograniczenia techniczne i przede wszystkim bezpieczeństwo zwiedzających, wystawa:
- nie dostosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo,
- oraz niedostępna jest dla dzieci poniżej 4 roku życia.
Przed zwiedzaniem:
- Prosimy o zabranie obuwia na płaskiej podeszwie.
- W obiekcie obowiązuje zakaz spożywania jedzenia i picia.
- Na teren FSO nie można wprowadzać rowerów, hulajnog, wózków i innych pojazdów jezdnych.
W deszczowe dni prosimy o zabranie parasolek. Z rejestracji biletów w Biurze Przepustek do dawnej lakierni gdzie znajduje się wystawa trzeba przejść kilkaset metrów.
Zwiedzanie jest indywidualne i trwa około 90 minut. Wystawa jest zorganizowana w budynku dawnej hali produkcyjnej (lakierni) FSO. Wejścia grup odbywają się co kilka minut co umożliwi zachowywać dystans społeczny co najmniej 2m.
- Zwiedzający powinien bezwzględnie podporządkować się poleceniom obsługi wystawy i osób wyznaczonych przez Organizatora
- Zwiedzający nie mogą dotykać samochodów oraz wchodzić poza żółte bariery i linie wokół eksponatów na trasie zwiedzania.
- Podczas zwiędzanie prosimy stosować się do znaków kierunkowych.
Toaleta znajduje się w obrębie recepcji głównej budynku wystawy.
Na wystawie dostępny jest DARMOWY audioprzewodnik. Nagranie prowadzi przez ekzpocyję KLASYKI W FSO: Polskie Drogi. Z audioprzewodnika dowiecie się Państwo o historii polskiej motoryzacji, informacji na temat wybranych modeli pojazdów na ekspozycji.
Szczegóły na temat audioprzewodnika:
- Lektor: Robert Brykała – Kurator Wystawy, Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU
- Czas trwania: 47 minut
- Urządzenie: Do odsłuchania na własnych smartphonach, telefonach, które mają możliwości podłączenia się do sieci Wi-Fi i obsługujących przeglądarkę internetową
- Zalecamy użycie słuchawek!
Instrukcja jak włączyć audioprzewodnik, znajduje się na recepcji wystawy. Proszę zapytać o audioprzewodnik obsługę wystawy.
Wykonywanie i wykorzystywanie fotografii i filmów przedstawiających eksponaty, wnętrza wystawy i hali lakierni:
- do użytku prywatnego nie wymaga dodatkowych zgód,
- w celach komercyjnych lub do publikacji na stronach internetowych, blogach i fanpagach social media – wymaga zgody Organizatora. W celu uzyskania zgody, prosimy o kontakt z biurem organizatora za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce "KONTAKT".
Prosimy o oznaczanie miejsca jako: KLASYKI W FSO - FB/INSTA/TWITTER: @wystawaklasykow - Hasztagi: #wystawaklasykow #klasykiwfso
oraz oznaczanie Organizatorów wystawy:
- Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki - FB/INSTA: @fundacja.fozpit - Hasztagi: #fozpit
- Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU - FB/INSTA: @skarb.narodu - Hasztagi: #skarbnarodu
Bilety sprzedawane są wyłącznie on-line na stronie internetowej: wystawaklasykow.pl
UWAGA: NA MIEJSCU NIE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ BILETU.
Ceny biletów: KLASYKI W FSO: Polskie Drogi i Powiew Zachodu - 40 zł/os.
- Jednakowa dla wszystkich.
- Liczba miejsc ograniczona.
- Dzieci w wieku 4 - 7 lat - WSTĘP BEZPŁATNY! - prosimy o wygenerowanie bezpłatnego biletu
Bilety wysyłane są automatycznie na adres e-mail, po dokonaniu transakcji on-line. W przypadku gdy w Twoje skrzynce odbiorczej nie znajdziesz wiadomości z biletem, prosimy o sprawdzenie czy nie została ona zatrzymana przez filtr antyspamowy i folder SPAM. Jeśli bilet nie dotarł prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Biletów GOOUT pod adresem info@goout.pl.
KUP BILET